Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Parlament navštívil domov důchodců

. Publikováno v Školní parlament.

Dne 16.12.2010 zástupci 6. a 7. ročníků parlamentu navštívili domov důchodců.

Nejprve šli žáci na Revoluční ulici, kde bylo  7 seniorů. Senioři, i když měli velkou trému, tak si nakonec zazpívali. Žáci přednesli úvodní řeč, krásné vánoční básničky a také zahráli vánoční koledy na kytaru.

Poté jsme šli na ulici Třída Hrdinů, kde se senioři (okolo 15-ti seniorů) zapojili i s námi do zpěvu. Na Lidické ulici bylo oproti Třídě Hrdinů méně seniorů, ale více se zapojili. Nakonec jsme jeli pomocí Diakonie ČCE do Moravice, kde bylo nejvíce seniorů, ale také tam byly zdravotní sestřičky. Také tam  to vše proběhlo stejně, ale s většími emocemi.

Nejsmutnější, jak jsme už napsali,  to bylo v Moravici, kde jsme si skoro všichni poplakali. Myslíme si, že senioři by měli dostávat více péče od svých příbuzných, ne jenom od pracovníků Diakonie ČCE, aby nemuseli plakat, když přijdou žáci ZŠ Rýmařov.

Děkujeme za podíl Diakonie ČCE, učitelům za uvolnění z vyučování, ale také paní uč. Galandrové a žákům, kteří se zúčastnili a nebáli se vystoupit. Doufáme, že se bude tohle navštívení opakovat i příští školní rok, ale snad s tím  rozdílem, že senioři nebudou muset plakat.

Zpracovali zástupci školního parlamentu Markéta Ptáčková a Adéla Švikruhová  7.A.