Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Školní soutěž v recitaci

. Publikováno v Školní soutěže.

recitace1…čtyři do tenisového debla, čtyři mušketýři, čtyři čerti potřební do pekelného mariáše. Možná by nakonec bylo možné obohatit pohádkové kouzelné číslovky právě o onu magickou čtyřku. Jak krásně by v tu chvíli vypadaly kadeře vševědoucího dědečka v novém účesu v celkovém počtu čtyř vlasů. Pohádkový svět by byl najednou tak krásně nový. Jak souvisí tato matematická hříčka s recitační soutěží žáků druhého stupně?

 Zdánlivě nijak, ale jako vždy vše souvisí se vším. Samozřejmě právě tímto počtem, který je vždy součtem čtyř čtvrtin celku. Kdo ví, co způsobilo ne příliš početnou účast na letošním přeboru v přednesu básní? Možná čínský virus přetrh kontinuitu recitátorů  dříve předvádějících svůj poetický um, um recitátorů, kteří se vždy radostně scházeli  na jarním kole. Všech, kteří však letos nebyli mezi obvyklými účastníky. Jedinou jistotou tak bylo, že neúčast určitě nezpůsobilo jarní počasí, které by vyhnalo mnohé z aktérů k romantickým procházkám, či jiným radovánkám pod slunečními paprsky.

Ten den se stačilo podívat za okna a otřást se zimou, podlehnout skoro lednovému  mrazu. Nebo…kde jinak hledat další a další příčiny. Asi se nemůžeme stát detektivy objasňující s lupou v děravé kapse příčinu této záhady. Příští ročník dá všem nakonec nahlédnout onomu řešení. Ale jediná  jistota však byla velmi a velmi překvapující. Tuto jistotu můžeme spatřit ve výjimečném výběru letošních básní, který dozajista přinesl přihlížejícím učitelům naději, že letošní básňová kvalita se příští rok může  změnit navíc i v kvalitu kvantitativní.

 A jak to všechno nakonec dopadlo? Ve čtveřici celkově odvážných bylo trio sedmáků. Jedna recitátorka tak byla z nižšího ročníku. Ale ani o rok delší pobyt ve školních lavicích nemohl odolat umu stále usměvavé šesťačky. Jaké jsou tedy nakonec skutečné výsledky letošního ročníku? Na první místo se prorecitovala Kateřina Metelková, hned za ní porota zařadila Nikolu Křepelkovou a  třetí místo se po vášnivých debatách poroty rozdělilo mezi Rozálii Baranovou a Pavla Šopíka.

 Všichni účastníci si zaslouží poděkovat za odvahu k recitaci, která se jen málo podobá prezentaci poezie před třídními spolužáky. Ale stejný dík zaslouží samozřejmě i za okamžiky, které by jistě rádi spatřili a ocenili jejich samotní autoři se slovy, že jimi napsaná slova jsou stále živá, žijí-li právě v těchto školních okamžicích.

Mgr. Ivo Janoušek

Výsledky literární soutěže vyhlášené na téma – Můj výlet s Evžou.

1. místo Kateřina Zimáková

2. místo Darina Matušková

3. místo Klára Vogelová

recitace1

recitace 2