Přespolní běh 2011 - okresní a krajská kola aneb Terminátor a další v akci

. Publikováno v Sportovní život školy.

Stejně jako babí léto začátkem října vyvrcholily i podzimní běžecké soutěže. Letošní sezóna se vytrvalcům ZŠ Rýmařov povedla.

Čtyři družstva žáků II. stupně nominovaných po školním kole se zúčastnila okresního finále v přespolním běhu ve Vrbně pod Pradědem. V běhu na 2000 metrů dokázali mladší chlapci Radek Sacký, Roman Görči, Zdenek Adámek, Martin Urban, Luděk Hučín a Michal Motúz vybojovat stříbrnou medaili a Martin Urban se navíc prosadil pěkným individuálním druhým místem. Mladší děvčata Lenka Hamplová, Kateřina Sekaninová, Barbora Starchoňová, Natálie Mačudová, Monika Trvalová a Karolína Šulková se ve své kategorii blýskla vítězstvím v závodě na 1500 metrů a odměnou jim byl postup do krajského kola.

Nutno říci, že systém závodů starších žáků doznal významnou změnu v podobě sloučení žákovských kategoriíí 8.-9. ročníků s 1.-2. ročníkem středních škol. Žáci základní školy tedy závodí s o dva až tři roky staršími soupeři. Naše starší děvčata Martina Ohrádková, Veronika Murínová, Lenka Machalíčková, Martina Machačová a Petra Vopařilová vybojovala na náročné tříkilometrové trati druhou příčku. Sestavu doplňovala zkušená závodnice Lada Přecechtělová která si se startovním číslem 1 doběhla mezi jednotlivci pro vynikající první místo. V kategorii starších chlapců si na pětikilometrové trati Marek Ryška, Martin Kováč, Adam Kopsa, Roman Malík, Pavel Zifčák a Jan Keclík senzačně poradili s konkurenty ze středních škol a Marek Ryška systémem start - cíl doslova odrovnal i soupeře ze sportovních gymnázií a proběhl cílovou páskou jako vítěz celého závodu.

O týden později naše mladší děvčata a starší chlapci bojovali v krajském finále konaném v Bruntále. Obě družstva získala shodně bronzovou medaili. Počasí sice bylo běhu mnohem méně nakloněno než ve Vrbně, o to víc byl jejich výkon v náročné kokurenci hodnotný. Marek Ryška alias Terminátor potvrdil vynikající formu a s drtivým náskokem se v běhu na pět kilometrů stal krajským šampionem a navíc miláčkem dívčí části publika.

Individuální vítězové nezapřeli poctivou dřinu v oddílu běžeckého lyžovaní a stejně jako všem ostatním závodníkům jim patří dík za výbornou reprezentaci školy a města.