Zimní OH základních škol v alpských disciplínách a Ski-Snowboard Open Annnaberg 2018

. Publikováno v Sportovní život školy.

Během měsíce března se mladší i starší žáci ZŠ Jelínkova zúčastnili hned dvou závodů ve sjezdovém lyžování a jízdě na snowboardu v areálu sjezdovky Annaberg v Andělské Hoře. Prvním z nich byl III. ročník Zimní Olympiády základních škol v alpských disciplínách, pořádané bruntálskou ZŠ Cihelní a Ski-klubem Annaberg.

Do této soutěže se přihlásilo 12 škol okresu Bruntál. V jednokolovém obřím slalomu pro lyžaře i snowboardisty závodilo přes 160 dětí z prvního i druhého stupně. Z našich se nejlépe vedlo Ondřeji Baslarovi a Janě Havlíkové, kteří si na lyžích vyjeli v kategorii mladších žáků a starších žákyň stříbrné medaile a dvanáctičlenná rýmařovská výprava se mezi družstvy umístila na čtvrtém místě. O čtrnáct dní později, když už to vypadalo, že nám zima dává vale, byl Annaberegem a ZŠ Amos uspořádán poslední školní sjezdový závod sezóny - Ski&Snowboard Open v obřím slalomu. Soupiska Rýmařova se rozrostla na 17 závodníků, z nichž někteří se nominovali do obou disciplín. Celková účast byla zhruba poloviční, ale nejsilnější rivalové z minula se vrátili.

Rýmařovákům se opět zadařilo. Jana Havlíková si polepšila prvenstvím na lyžích mezi staršími dívkami, na snowboardu dojela čtvrtá. Kateřina Furiková vybojovala na lyžích druhé a na snowboardu třetí místo. Mezi staršími žáky se na lyžích nejlépe umístil Vojtěch Gerhard třetím místem.

V kategorii mladších žáků obhájil Ondřej Baslar stříbro na lyžích a přidal bronz na snowboardu. Filip Krečmer z prvního stupně skončil mezi malými lyžaři druhý. Další stříbrnou medaili přidal Jan Tihelka v závodu na snowboardu starších žáků. Ostatní naši závodníci a závodnice - Jiří Palla, František a Marek Sázelovi, Jiří Henych, Patrik Schmid, Tomáš Furik, Šimon Kroutil, Aneta Šalmíková, Petra Holnová, Karolína Ryšková a Týna Baslarová obsadili vesměs 4.-10. místa.

Medailovou radost měla i mladší děvčata z rýmařovského gymnázia, mezi mladšími lyžařkami druhá Tereza Krečmerová a třetí Amálie Vinohradníková. Pořadatelé i jezdci byli se závody spokojeni, počasí i podmínky docela vyšly, nezbývá než všem poděkovat a těšit se na příště.