Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Sport a pohyb se vrací do škol

. Publikováno v Sportovní život školy.

pohárybPo dlouhotrvající vynucené odmlce se během letošního jara pomalu, ale jistě začal vracet školní sport, pohybové aktivity a soutěže. Žáci ZŠ Jelínkova 1 se rozhodli navázat na předchozí letité úspěchy a znovu se zúčastňovat závodů či pořádat tradiční sportovní akce. 

 

 

 

 

Prvním počinem byla na přelomu února a března Zimní olympiáda mládeže v alpském lyžování a snowboardingu na Annabergu, kde náš sjezdový tým získal třetí místo a několik individuálních ocenění. 

ZOH Annabergb

V dubnu následovalo znovuobnovené okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, na jehož hladkém průběhu a organizaci se podíleli učitelé, sportovní veteráni a více než sto žáků naší školy. Družstvo spolu s řadou jednotlivců suverénně postoupilo do havířovského kola krajského, odkud již po třinácté v řadě vedla cesta na vysněné republikové finále OVOV v Brně. 

Republikové finále OVOVb

 

Ozdobou sportu základních škol vždy býval květnový Pohár Rozhlasu v atletice žactva, jenž se vrátil zpět svým 53. ročníkem. Všestranní vícebojaři a vícebojařky z Jelínkovy 1 se na krnovském stadionu stali okresními vítězi a své síly změřili s obvykle takřka neprostupnou konkurencí sportovních výběrů moravskoslezských škol na krajském finále v Opavě. Od stupňů vítězů je po neskutečném výkonu tentokrát dělilo pouhých několik bodů, přesněji 2. 

Pohár Rozhlasu

Ještě před začátkem prázdnin se podařilo alespoň částečně, formou dvou turnajů, odehrát populární Okresní florbalovou ligu žáků a naši kluci se stali vítězi jejího neúplného 11. ročníku. 

Okresní florbalová liga 11. ročník květen červen 

Pochopitelně ještě nechybělo ocenění všech závodníků a jinak úspěšných žáků a účastníků česko - polských sportovních projektů (Kin-ball, florbal, airtrack gymnastika a parkour, sjezdové a běžecké lyžování, horská turistika, lezení na umělých stěnách, Jump aréna, zimní a letní orientační běh, střelecký a koloběžkový duatlon) v podobě zájezdu na prestižní atletický mítink Zlatá Tretra ve Vítkovicích. 

Zájezd na Zlatou Tretrub

Během letních prázdnin probíhala a vrcholila příprava týmu OVOV na zářijové republikové finále v Brně v tomto pozoruhodném víceboji. Družstva z více než čtyřiceti škol a jednotlivci z dalších několika desítek se ve dvou dnech utkají v deseti disciplínách sportovní všestrannosti s nejlepšími z nejlepších. Naše družstvo vybojovalo ve své kategorii 23. místo a jako vždy si odvezlo úžasný zážitek z celé akce a doprovodného programu.

Tobias Jano, který mezi chlapci ročníku 2009 po prvním dni a pěti disciplínách bezpečně vedl o více než 300 bodů, však závod druhého dne po náhlé zdravotní indispozici nedokončil. Jeho soupeři jej s nebývalým respektem uznali za neformálního vítěze své kategorie a i řada trenérů by ráda věděla, jaký by byl jeho celkový bodový zisk. Tobias se ale hodlá opět vrátit a vše si vynahradit v dalším ročníku. (foto)

 

Školní soutěže se na podzim rozjíždějí též sérií okresních, krajských a republikových kol v přespolním běhu. Zářijové okresní kolo, zkomplikované velmi špatným počasím tentokrát proběhlo na domácí půdě, v areálu "Flemišky". Starším hochům se podařilo vybojovat výborné třetí místo a starší dívky si v prudkém lijáku doběhly pro vítězství a postup do krajského finále v Opavě.

Čekání na krajské kolo si v říjnu naši běžci a běžkyně zpestřili účastí na dvou dalších tradičních akcích. První z nich byl závod v “přespoláku“ pro celý 2. stupeň, kterého se zúčastnili žáci od šestých po deváté třídy a perličkou a diváckou atrakcí byl závěrečný běh dvanácti smíšených štafet žáků, učitelů a asistentů.

Pro ty nejodolnější vytrvalce byl potom připraven 18. ročník Medlovského krosu. Mimořádně obtížného závodu, vedoucího bývalou motokrosovou tratí lesoparku Skalky se naše škola účastní už od roku 2012 a šestkrát se našim závodníkům podařilo získat velký putovní pohár s podstavcem ověnčeným štítky se jmény vítězů. Letos se naše družstvo mladších i starších chlapců a dívek opět mezi výběrem škol uničovského mikroregionu neztratilo a přivezlo krásnou stříbrnou medaili a přímo spanilou jízdu předvedla trojice Petra Zahradníková, Veronika Rožňáková a Nela Moisesová, které jako jednotlivkyně ve své kategorii doběhly na prvních třech místech. 

Medlovský kros

Mezitím se ještě v Karlovicích po dvanácté rozjela OŽFL, neboli Okresní florbalová liga žáků pro osm vybraných škol a na úvodní turnaj do Karlovic vyrazila zbrusu nová generace hráčů a naši kluci ze sedmých a osmých tříd si po sympatickém výkonu odvezli páté místo a první herní zkušenosti. Někteří z nich se ještě dále účastní i turnajů ve školní minikopané a i tam jim držíme pěsti. (foto)

Zanedlouho už se konečně za nádherného počasí u opavského "Stříbrného jezera" sešla běžecká elita základních škol Moravskoslezského kraje. Rozmanitá a členitá trať krajského finále v přespolním běhu prověřila síly ve všech kategoriích a při zjevné vyrovnanosti družstev to byla bitva o každý bod. Naše starší dívky si doběhly pro velmi hodnotné páté místo. 

Krajské kolo v přespolním běhu

Za všechny úspěchy a vydařené akce a účasti patří velký dík závodníkům, vedení škol a pořadatelům, zkrátka všem, kteří se rozhodli během dlouhé pauzy nerezignovat a pokračovat a leckdy i začínat znova a úplně od začátku. Sportovní kalendář listopadu a prosince se dále bude plnit halovou atletikou, míčovými hrami, gymnastikou a dalšími disciplínami. Hodně štěstí a hlavně bojujme fér a ve zdraví.

za ZŠ Jelínkova

Mgr. Karel Toman