Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Shrnutí minulé sezóny - Jak se dařilo sporťákům z Jelínkovy 1

. Publikováno v Sportovní život školy.

Zlatá tretraVe druhém pololetí se žáci i žákyně ZŠ Jelínkova 1 s plnou vervou pustili do jarní a letní části sezóny školních sportů. Jako první z akcí proběhla Zimní olympiáda ve sjezdovém lyžování a snowboardingu na Annabergu, kde jsme získali několik individuálních ocenění, dokonce i v “obojživelné“ kategorii.

 

Lyže   Annaberg

Začátkem dubna se několik hráčů a hráček stolního tenisu z prvního i druhého stupně zúčastnilo okresního přeboru v Krnově a jako družstvo po báječném výkonu všech členů obsadili třetí místo.

Pinec

Květen se nesl ve znamení atletických soutěží a tou hlavní, vlajkovou, je bezesporu Pohár rozhlasu, kde se naše družstvo starších chlapců umístilo ve vícebojích na bezvadném 2. místě a starší dívky po strhujícím zlatém finiši ve štafetě postoupily do krajského kola, odkud se v konkurenci výběrů sportovních škol MS kraje vrátily páté.

Pohár rozhlasu medaile

Samostatnou kategorii představuje seriál kvalifikací Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, který tradičně začíná na konci dubna domácím okresním kolem. Zde naše družstvo zvítězilo a spolu s řadou mladších i starších jednotlivců vybojovalo postup do krajského klání v Havířově, což představuje možnost postoupit na kýžené a dnes již mezi závodníky legendární republikové finále v Brně. Družstvo tentokráte podlehlo silnějším soupeřům, avšak celkově 14. ročník OVOV se ani tentokrát neobejde bez nepřerušené účasti Rýmařova, neboť mezi jednotlivci jsme měli dva přímo postupující ze stupňů vítězů a minimálně další tři postoupili na body, u dalších ještě čekáme.

OVOV   okres

Soutěží, která probíhá po celý školní rok je Okresní florbalová liga žáků, založená v roce 2010. Šesti turnajů se střídavým pořadatelstvím se účastní 8 škol okresu Bruntál. Naši kluci tentokrát obsadili 6. místo, ale jako správní nadšenci si dali na příští rok mnohem vyšší cíl.

Florbalová liga

Závěr roku i sezóny a třešničku na dortu představovala návštěva prestižního podniku Zlatá tretra na vítkovickém stadionu. Sem byly pozvány naše děti, účastnící se sportovních a naukových soutěží, pomáhajících ve školním parlamentu nebo s pořádáním školních akcí. Jako vždy byla vidět profesionální atletika v podání domácích i zahraničních hvězdných jmen, následovalo šest rekordů mítinku a spousta dalších parádních výkonů, vše k plné spokojenosti bouřícího publika.

Zlatá tretra

Po loňském školním roce, ještě ovlivněném řadou nejrůznějších opatření, se letos již téměř vše vracelo k normálu. K tomu významně přispěla podpora vedení škol, ohromné množství pomocníků a pořadatelů a hlavně řada skvělých závodníků a závodnic z nejstarších ročníků spolu s nováčky, kteří se na své chvíle slávy teprve chystají. Všem patří veliký dík, přání krásných prázdnin, pevného zdraví a budoucích sportovních úspěchů.

za ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1 Karel Toman