Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Cykloturistický kurz se vydařil

. Publikováno v Sportovní život školy.

CyklokurzNaše škola letos poprvé uspořádala pro žáky 9. ročníku cykloturistický kurz. Vybraných čtrnáct odvážlivců se se dvěma učiteli vydalo objevovat krásy Litovelského Pomoraví ze sedla svých dvoukolových šlapacích strojů.

Ve dnech 22.-24. května strávili žáci tři dny v litovelském kempu, kde vystavěli základnu pro své sportovní výkony. Dva dny strávili na svých kolech. 

Hned první den po příjezdu, ubytování a lehkém obědu absolvovali prvních 45 km po stezkách mezi Litovlí a Olomoucí. Mohli se cestou svlažit ve vodě na Poděbradech a své výkony vystříbřit pomocí zmrzlinového či jiného dopingu. Pak se již večer šetřili na další den, kdy je čekala nejnáročnější část kurzu.

Druhý den vyrazili za drobného deště na svou nejdelší 65 kilometrovou trasu. Počasí se díky jejich přání umoudřilo a celou dobu na ně svítilo krásné jarní slunce. Vydali se nejprve stezkami přes Uničov, Šternberk a Olomouc, s krátkými zastávkami na zmrzlinu či jiné dobroty, a pak již směřovali opět skrz lužní lesy Litovelského Pomoraví, kde si cestou dali vydatný oběd, zpět na svou základnu, kde se již pomalu po vydatné steakové večeři chystalo večerní promítání vítězného hokeje. Někteří odvážlivci ještě vyzkoušeli své stroje na terénním freestylovém hřišti, jiní se smočili v chladné řece.

Poslední den se již čekalo na kolegy z vodáckého kurzu. A po sbalení a nakládání kol se šťastni s mnoha kilometry v nohách navrátili všichni žáci ve zdraví domů.

Mgr. Lukáš Krumpolec

 

Cyklokurz