Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Deskové hry na 1. stupni

. Publikováno v Školní akce.

deskovehry1Akce se uskutečnila ve spolupráci s firmou HRAcí DEskové Centrum Legie z.s., Místní akční skupinou Rýmařovska a Základní školou Jelínkova 1, Rýmařov. Finančně byla akce podpořena z projektu „Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území MAS Rýmařovsko, o.p.s.“, který je realizován na Rýmařovsku od 1.7.2016 a jeho hlavním cílem je vzájemná spolupráce vzdělávacích organizací.

Po dlouhé covidové pauze na naši školu opět zavítali borci z  Hracího centra z Hradce nad Moravicí, aby dětem ukázali, co je nového ve světě deskových her. Ve spolupráci s MAP Rýmařovsko jsme znovu uspořádali oblíbenou akci, která na naší škole proběhla v roce 2017 a 2018  a setkala se s pozitivním ohlasem.

Žáci prvního i druhého stupně  věnovali část vyučování hraní her, které rozvíjejí kromě postřehu, pohotovosti, zručnosti,  logického a strategického myšlení i schopnost spolupráce, smysl pro fair play, trpělivost, schopnost pochopit a dodržovat pravidla – tedy dovednosti, které uplatní po celý život.

Pro některé děti bylo toto setkání s hraním deskových her v takovém rozsahu novou zkušeností a věřím, že i inspirací. Několikrát jsem během dopoledne zaslechla: „To je super hra, tu si budu přát!“

Škoda, že to, co jsme před lety nastartovali a co se úspěšně rozvíjelo – totiž seznamování s hrami, klub deskových her, turnaj mezi školami – nám doba covidová zastavila. Bylo vidět, jak je pro některé děti těžké pochopit pravidla, některým dělalo problém se soustředit delší dobu anebo hru dohrát. Hry na telefonu nebo v počítači určitě také rozvíjejí některé dovednosti, ale deskové hry mají svá specifika a jsou velmi dobře využitelné i jako metoda učení a rozvíjení takzvaných „měkkých dovedností“ tolik potřebných pro život.

 Pro většinu dětí byl Den deskových her zajímavou zkušeností a řekla bych, že se současně naučily něco nového a bavily se. Děkujeme Hracímu centru a MAP Rýmařovsko za zorganizování a financování pěkné akce!

ZŠ Jelínkova 1

1. stupeň

Mgr. Marcela Tauferová

(duben 2022)

 deskove hry 2

deskove hry 3

 

DALŠÍ FOTO