Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Osmičky na vodě

. Publikováno v Školní akce.

IMG 20230524 WA0041Premiérový vodácký kurz naší školy hostila řeka Morava, na níž jsme spluli úsek z Postřelmova do Litovle. Celé putování bylo rozděleno do tří etap (Postřelmov - vila Háj, vila Háj - Stodola Nové Mlýny a Nové Mlýny - Litovel). Nabídku prestižních míst využilo 34 žáků osmých tříd, kteří pod vedením instruktorů a pedagogů zvládali nástrahy tekoucí vody na raftech v šestičlenných posádkách.

Po úvodní instruktáži a poučení následoval nástup do chladné Moravy a potom již pádlování, vyhýbání se překážkám i ostatním raftům, přesedávání na pozicích, vystupování před jezy, opětovné nastupování do raftu. Cíle první etapy jsme dosáhli díky slušnému proudu velmi brzy, a proto jsme mohli rychle postavit stanové městečko a zahřát svá těla ve spacácích. Po výborné večeři následoval táborák se zpěvem i sušení promoklých věcí.

IMG 20230524 WA0007

Ráno jsme se posilnili před druhou etapou a v 11 hod jsme již vyrazili na druhou etapu. I přes několik napínavých okamžiků jsme v pořádku dosáhli cíle čtvrtečního putování a mohli opět spočinout na pevné zemi. Počasí nám přálo, i sluníčko se zvědavě podívalo na ty odvážlivce na řece.....Budování stanů proběhlo v rekordně krátké době a někteří otrlí jedinci se mohli vydat na krátkou pěší túru k Templu. Ještě před večeří jsem stihli nasbírat několik kubíků dřeva na večerní táborák. Večerní buřty zasytily žaludky všech a po 22 hodině se rafťáci šinuli do stanů. 

IMG 20230524 WA0041

Páteční ráno se neslo ve znamení tradičního balení a krátké instruktáže dnešní trasy. Šlajsnu pod Templem jsme všichni bravurně projeli a až na puštěné pádlo jsme bez potíží dorazili do cílové destinace - vodácké základně v Litovli. Věřím, že vodácký kurz si všichni užili a z pozice organizátora chválím naše žáky za skvělý přístup a odolnost vůči letošnímu květnovému počasí.

Mgr. Richard Klech

IMG 20230524 WA0032