Anglická miniolympiáda pro 1. stupeň ZŠ 2023

. Publikováno v Školní akce.

20230531 111433Opět po roce téměř všichni třeťáci až páťáci psali bodovaný test s výběrem odpovědí z běžného učiva daného ročníku v rámci Anglické miniolympiády. Žáci mohli získat 20 bodů. Třeťáci a čtvrťáci si ověřili své znalosti zatím pouze testem, úspěšní páťáci s dvaceti, devatenácti a osmnácti body pokračovali do finále, které mapovalo i jejich schopnost poslouchat, číst, psát a mluvit.

Novinkou bylo, že do poroty zasedly žákyně devátého ročníku Darina Matušková a Adéla Pavlů, někdejší vítězka naší AJ miniolympiády a současná držitelka 2. místa v krajském kole Anglické olVýsledek obrázku pro anglický diplomympiády, které aktivně vedly rozhovor s páťáky.

Letos měli někteří žáci za sebou zkušenost z loňského roku (předtím po dva covidové roky akce neproběhla) a měli možnost porovnat svůj pokrok. Potěšitelné je, že stoupl počet žáků, kteří získali patnáct a více bodů. Mnozí žáci, kterým se dařilo loni, i letos obhájili své pozice.

Pro třeťáky byla tato soutěž nová.

Nejúspěšnější třeťáci:

1.   Alexandra Janošová a Matyáš Košárek (20b)

2.  Zdeněk Kramařík, Magdaléna Šopíková a Jan

Pintera (19b)

1.  Michal Citovský, Ondřej Kroutil a Tomáš Šiška (18b)

Nejúspěšnější čtvrťáci:

1. Tomáš Častulík, Jaroslav Vít Fidler, David Haberhauer , Adam Jankto, Jana Šopíková a Jan Milan Švédík (20b)

2.  neuděleno

3.  Nikola Čarady, Adam Chárník, Miroslav Pospíšil,

Valerie Pospíšilová, Matyáš Svoboda (18b)

20230531 110418

V pátých třídách postoupilo do finále  jedenáct žáků. Dva žáci se finále nezúčastnili. Poslechové cvičení spolu se čtením a zjišťováním informací z textu proběhlo na počítačích v PC učebně. Ukázalo se, že někteří žáci nevěnovali pozornost instrukcím a zbytečně přišli o pár bodů.

S pořadím zamíchal rozhovor s porotou. Všichni reagovali na otázky, někteří byli schopni souvisle mluvit o rodině, přátelích, koníčcích, plánech na dovolenou či popisovat obrázek. Někomu tréma trochu svázala jazyk a odpovědi byly sice adekvátní, ale jednoslovné a  bylo třeba pomoci otázkami. Na celkovém pořadí se porota shodla takto:

Nejúspěšnější páťáci:

1.  Alex Drábek

2.  Natálie Liebarsová

3.  Lukáš Chlachula, Matyáš Egida, Viktorie Kaletová,

Martin Sychra, Vít Štanglica, Monika Svatoňová a

Valerie Nesétová

Věříme, že pro děti byla Anglická miniolympiáda dobrou zkušeností na cestě k novým výzvám.

Hodně štěstí!

Děkuji Mgr. Marii Valové, Bc. Petře Lambelin, Adélce Pavlů, Darince Matuškové i všem zúčastněným!

za angličtináře z 1. stupně Mgr. Marcela Tauferová

IMG 20230531 WA0001