Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla
 
 

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

 

Seznam přijatých prvňáčků

Školní kolo Anglické olympiády

. Publikováno v Školní soutěže.

AJZačátek kalendářního roku již tradičně na naší škole patří Anglické olympiádě. První kolo je vždy zaměřeno na použití gramatiky a porozumění poslechu, druhé testuje zdatnost žáků čelit v rozhovorech nejen svým pedagogům, ale i rodilým anglickým mluvčím, které se nám daří na Olympiádu zajistit.

 

V pondělí 16. 1. se 15 žáků kategorie II.A (8. a 9. ročník) a poté v úterý 17. 1. 24 žáků kategorie I.A (6. a 7. ročník) zapojilo do 1. kola. Po kontrole výsledků bylo vybráno 7 nejlepších řešitelů z každé kategorie a ti byli pozváni k účasti ve 2. kole.

Díky vynikající spolupráci všech vyučujících Aj a rodilých mluvčích mohli v úterý 31.1. soutěžící zažít pravou atmosféru olympiády, jak ji zažívají vybraní žáci na okresním kole v Krnově, včetně jisté dávky napětí, stresu a očekávání.

Dvě komise, každá s rodilým mluvčím, postupně intenzivně vyzkoušely všechny borce ze znalostí různých témat a v následném rozhovoru posoudily výši úrovně používání angličtiny. 

 AJ

Boj ve druhém kole byl úžasný, urputný, výkony žáků dosahovaly téměř stejně vysoké úrovně, proto ve finále rozhodoval součet bodů z obou kol. Po sečtení bylo již jasno:

kategorie I.A - 3. místo Štulo Martin, Kajan Nicolas a Kistan Adam

                       2. místo Červený Tobias a Peňáz Štěpán

                       1. místo Gerhard Matyáš

kategorie II.A  3. místo Síbr Tomáš

                       2.místo Baranová Rozálie

                       1. místo Pavlů Adéla

 

Žáci z prvních míst budou naši školu reprezentovat na okresním kole v Krnově, přejeme jim hodně zdaru.

Děkuji všem vyučujícím Aj z druhého stupně naší školy za vynikající práci a pomoc při organizaci akce, jmenovitě připojuji poděkování panu Noelu Lambelin a Peteru Costiganovi, našim rodilým mluvčím.

 

M. Kůdela, hlavní organizátor

Předávání diplomů v ředitelně školy