Olympiáda v německém jazyce - zlato, stříbro, bronz pro naši školu z okresního kola

. Publikováno v Školní soutěže.

P 20240308 124938Přelom února a března bývá již tradičně spojen se soutěží v německém jazyce. Pravda, účast nebývá tak hojná jako u hlavního cizího jazyka, ale o to cennější je odvaha všech zúčastněných přijít si s komisí “pošprechtit” o sobě a o všem, co je zajímá a baví.

Nejdříve se uskutečnilo školní kolo, následně jsme z každé kategorie vyslali dva nejlepší do okresního kola, které se konalo 8. března 2024 v Krnově.

Výsledky školního kola:

Mladší žáci (7. ročník)

1. Karina Holiak

2. Richard Borovička

3. Vojtěch Mrověc

Starší žáci (8. a 9. ročník)

1. Jan Tydír

2. Marek Žváček

3. Barbora Hažíková

Ani v Krnově se žáci z Rýmařova rozhodně neztratili. V okresním kole soutěže všichni důstojným způsobem reprezentovali naši školu a obsadili přední příčky. V kategorii mladších žáků získala Karina Holiak 1. místo a Vojtěch Mrověc 2. místo. V kategorii starších žáků se na 3. místě umístil Jan Tydír a na 4. místě Marek Žváček.

Za pomoc s organizací a přípravou žáků na soutěž děkuji Bc. Jiřímu Krupovi.

Všem soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Mgr. Helena Čuková

P 20240222 094941