Rychleji, výše, silněji - OVOV Praha 2012

. Publikováno v Sportovní život školy

Olympijské heslo platí i pro Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV), soutěž určenou pro žáky základních škol a nižších stupňů gymnázií. Pokud bychom chtěli slovíčkařit, tak by snad bylo přesnější říct – rychleji, silněji, dále, vícekrát apod.

Opravdu všestranným musí být každý, kdo chce v této soutěži uspět. Musí zvládnout sprint i vytrvalost, skočit do dálky i „trojžabák“, sladit svůj pohyb se švihadlem, kriketovým míčkem nebo medicimbalem hodit a basketbalovým driblovat, sílu paží prokázat množstvím shybů a kliků, břišní svaly notně protáhnout lehy-sedy. 

Na konci září proběhlo v Praze, na stadionu Evžena Rošického, republikové finále OVOV, do kterého se probojovalo asi 700 nejrychlejších, nejsilnějších, … sportovně NEJVŠESTRANNĚJŠÍCH děti z celé republiky. Konkurenci pak rozšířily výpravy ze Slovenska, Maďarska a Polska. Rýmařov zde byl zastoupen dvaceti dětmi z místní základní školy: Lada Přecechtělová, Monika Trvalová, Šárka Zapletalová, Klára Zifčáková, Barbora Kuzmiková, Kateřina Sekaninová, Veronika Murínová, Lenka Machalíčková, Martina Ohrádková, Natálie Lachnitová, Monika Drápalová (od září studentka gymnázia), Zdeněk Adámek, Petr Hrabal, Radek Sacký, Patrik Král, Ondřej Kopeček, Milan Korch, Jakub Sekanina, Jakub Klesnil a Tomáš Nebes. Garanty a zakladateli této akce jsou Robert Změlík a Roman Šebrle. Celému dvoudennímu klání pak přihlíželi nebo v roli patronů napomáhali takové osobnosti českého sportu, jako jsou Věra Čáslavská, Jarmila Kratochvílová, David Svoboda, Imrich Bugár, Šárka Kašpárková a další slavní olympionici.

Co jsme si z Prahy odvezli? Obrovský sportovní zážitek, vzpomínky na setkání se sportovními celebritami, v neposlední řadě plno úspěšných umístění. Určitě největším bylo třetí místo Kuby Sekaniny v kategorii chlapců narozených v roce 2001. Je s podivem, že v dnešní době nedostatku financí ve školství a sportu měli všichni účastníci pobyt, stravu i dopravu plně hrazenou organizátorem, navíc každý z nich obdržel poukaz v hodnotě 3 tisíc korun na nákup sportovního oblečení! Věříme, že se tato investice, v podobě lidské energie a financí, vyplatí.

Začal nový školní rok a zároveň se rozbíhá nový ročník OVOV. Vzkazem mladým sportovcům je, že se vyplatí do toho jít. A to určitě nejen z důvodu možných ocenění, ale hlavně proto, že tak můžeme být rychlejší, silnější, vytrvalejší, šikovnější, …

Za tělocvikáře ZŠ Rýmařov, Jelínkova 1 – V.Baran