Školní kolo přespolního běhu plné překvapení

. Publikováno v Sportovní život školy

Jakožto na začátku každého školního roku i letos se mohli žáci druhého stupně těšit na možnost provětrat si plíce při tradičním podzimním přespolním běhu pořádaném 14. září v prostorách sportovního areálu města Rýmařov.

Slunné počasí babího léta bylo sportovní akci mimořádně nakloněno a soutěže se s nadšením zúčastnily všechny ročníky v osmi kategoriích. Základní okruh měřil jeden kilometr, přičemž kategorie kluků osmáků a deváťáků běžela tento okruh dvakrát.

Rovinky se střídaly s mírným převýšením a publikum mělo závodníky stále na očích a bouřlivě povzbuzovalo. V letošním ročníku nebyla nouze o nejrůznější překvapení a sestavou osvědčených jmen leckdy notně zamíchala řada doposud skrytých talentů.

V kategorii šestých ročníků nejlépe doběhly Sabina Turtáková,Natálie Lachnitová a Lucie Mikesková, mezi chlapci Jakub Sekanina, Milan Korch a Ondřej Kopeček.

Mezi sedmáky byli nejúspěšnější Monika Trvalová, Tereza Matušková, Natálie Mačudová, Jakub Ondrák, Jakub Pintera a Vojtěch Tesař.
Nejrychlejšími závodnicemi osmých tříd byly Karolína Šulková, Kateřina Sekaninová a Barbora Ryšková, z kluků se nejlépe umístili Daniel Kopeček, Zdenek Adámek a Vojtěch Lovaš.

Nejstarší kategorii devátých tříd ovládly Lada Přecechtělová, Andrea Hanusková a Nikola Kotlárová, v závodě hochů si rozdělili první tři místa Adam Kopsa, René Bajcar a Lukáš Kramařík. Přejme hodně úspěchů v okresním finále. Zvláštní poděkování patří žákům 9.B, kteří každoročně pomáhají trať připravit.

Karel Toman