Okresní kolo přespolního běhu ovládla ZŠ Rýmařov

. Publikováno v Sportovní život školy

Nejlepší vytrvalci Základní školy Rýmařov, nominovaní školním závodem, vyrazili 26. září vybojovat běžecké vavříny v okresním kole přespolního běhu, pořádaném Klubem biatlonistů z Břidličné. Na soupiskách šestičlenných týmů mladších i starších žáků a žákyň se představily ostřílené opory i řada zcela nových tváří, pro které byla tato akce premiérou v dresu naší školy.

Díky zkušeným organizátorům a krásnému počasí probíhaly závody hladce a na startu se střídala jedna kategorie za druhou. V biatlonovém areálu "Na střelnici" nejprve vybíhaly nejmladší ročníky prvního stupně, poté přišla na řadu družstva mladších a starších žáků šestých až devátých tříd. Bylo třeba podat nejen výborný osobní, ale i týmový výkon, neboť umístění každého běžce rozhodovalo o celkovém bodovém výsledku družstva a o postupu do krajského finále. Utkalo se spolu 12 škol, ale jen jedna zcela suverénně ovládla celou soutěž. Nejprve se vynikajícími výkony uvedli žáčci prvního stupně.

V kategorii I.-III. ročníků byla zlatá obě družstva dívek i chlapců, individuální bronz vybojoval Jan Jablončík. Nejinak tomu bylo v kategorii IV.-V. ročníků, za dívky doběhla Jana Hamplová na prvním místě, Kateřina Furiková byla třetí. Matyas Schwarz, Petr Andrýsek, Jan Tihelka a Milan Lasovský dokonce obsadili v závodě chlapců první čtyři místa. Mladší žákyně a žáci druhého stupně taktéž dokázali obstát v početné konkurenci a v soutěži družstev zvítězit.

Navíc v kategorii VI.-VII. Monika Trvalová získala individuální bronz, Martin Urban a Jakub Ondrák zlato a stříbro. Starší dívky kategorie VIII.-IX. nezůstaly pozadu a zlato opět putovalo do Rýmařova a mezi jednotlivkyněmi uniklo třetí místo jen o vlas zkušené závodnici Ladě Přecechtělové, těsně následované Katkou Sekaninovou a Karolínou Šulkovou.

Snad až závod chlapců VIII.-IX. ukončil zlatou sklizeň rýmařovské výpravy, starší kluci skončili čtvrtí, individuálním bronzem se však blýskl Martin Kováč.

Kromě jednotlivých medailistů naši školu výborně reprezentovala celá řada nadějných závodníků - Kateřina Podušelová, Martina Endlicherová, Tereza Krečmerová, Adriana Casciani, Jan Baran, Lukáš Přecechtěl, Filip Köhler, Pavel Biras, Matěj Papaj, Natálie Struhárová, Karolína Ryšková, Adéla Stržínková, Amálie Veličková, Dominik Hlaváček, Rostislav Kotlár, Tereza Matušková, Kateřina Vincourková, Klára Zifčáková, Natálie Lachnitová, Natálie Mačudová, Milan Korch, Vojtěch Tesař, Tomáš Nebes, Barbora Ryšková, Zuzana Vincourková, Andrea Hanusková, Daniel Kopeček, René Bajcar, Josef Tomeček, Lukáš Kramařík a Adam Kopsa.

 

Děkujeme všem závodníkům a přejeme našim děvčatům úspěch v krajském kole.                                                                                                                        

za ZŠ Rýmařov Karel Toman