Okresní kolo ve volejbalu Krnov 2013

Dubnu podle kalendáře sportovních akcí náleží především šestkový volejbal starších žaček a žáků. Soutěž pravidelně pořádá krnovská Základní škola Žižkova. Letošní dvojturnaj vyšel na 3. a 4. dubna, ve čtvrtek se utkala družstva děvčat, v pátek nastoupili chlapci.

Rýmařovská Jelínkova tradičně vyslala obě výpravy, které se společně poctivě připravovaly. Konkurence byla jako obvykle silná a početná. Dívčí družstva byla rozdělena do dvou pětičlenných skupin a mladé rýmařovské volejbalistky vybojovaly po třetím místě ve skupině celkové 5. místo v turnaji, po volejbalové stránce však zanechaly velmi dobrý dojem. Letošní duben se vyznačuje vysokým rizikem pádu ze sněhuláka, což by mohla potvrdit jedna z našich nadějných hráček, která se kvůli vymknutému kotníku nemohla soutěže zúčastnit.

Družstvo chlapců vstoupilo do turnaje šesti týmů s velkou vervou a právem jim patřilo 1. místo v základní skupině a přímý postup do semifinále. Vypjatý souboj o postup do finálové dvojice našim hráčům nevyšel, chuť si přesto dokázali spravit výborným výkonem v zápase o třetí místo proti domácím kde i ve značně nesportovní atmosféře po zásluze zvítězili a odvezli si domů nejen uznání soupeřů, ale i jeden z cenných kovů.

Nehledě na výsledky turnajů má naše dorůstající generace pro tento krásný a inteligentní kolektivní sport nadšení a zůstává příslibem pro budoucnost (nejen) volejbalu v Rýmařově. Děkujeme za zúročenou tréninkovou dřinu a po všech stránkách hodnotnou reprezentaci naší školy.

Karel Toman