Jídelní lístek

. Publikováno v Jídelna

 

UPOZORNÉNÍ:
Od 1. září 2022 se mění výše stravného pro všechny strávníky školní jídelny
včetně doplňkové činnosti (svačinky, cizí strávníci).
Informace o navýšení cen najdete na stránkách školní jídelny/obecné informace.
Na základě zvýšených cen si upravte trvalé příkazy (navýšení částky).
Platba na měsíc září musí proběhnout v měsíci srpnu tak, aby částka byla připsána na účet strávníka nejpozději 25. dne (viz řád školní jídelny).
 
 
Žáci, kteří mají výuku na ul. Národní (pod kostelem), nemají bohužel z organizačních a hygienických důvodů možnost volby II. výběrového jídla.
Automaticky mají objednáno I. hlavní jídlo.
 
 
 
 
                                             

 

 

 

Jídelníček   od  19.   do   23. září   2022

Jídla obsahují alergeny zapsané za názvem pokrmu v závorce

 

 

Pondělí                                                                                                         

Polévka:   Slepičí vývar s játrovými knedlíčky, těstovinami a zeleninou      (A:1,3,9) 

  1. Segedínský guláš, houskový knedlík, ovoce  (A:1,3,7)
  2. Zeleninové lečo s vejcem, chléb, ovoce (A:1,3)
  3. Bezlepek: Slepičí vývar s játrovými knedlíčky, těstovinami a zeleninou, Segedínský guláš, houskový knedlík, ovoce (A: 3,7,9 )

Svačinka: Chléb s pomazánkou z uzeného tofu, nápoj  (A:1, 7,10)

 

Úterý                        

Polévka:   Dýňový krém     (A:1,7)  

  1. Smažený květák, vařené brambory, okurkový salát  (A:1,3)
  2. Zapečené těstoviny s kuřecím masem, okurkový salát (A: 1,3,7,9 )
  3. Bezlepek: Dýňový krém, Smažený květák, vařené brambory, okurkový salát (A: 3,7)

Svačinka: krupicová kaše s máslem a kakaem, nápoj    (A: 1, 7) )

 

Středa                                                                                   

Polévka:   Uzená s kroupy     (A:1,9) 

  1. Hovězí maso po burgundsku, dušená rýže, ovoce  (A: 1,9,12)
  2. Ovesné placky, bylinkový dip, zeleninová obloha, ovoce (A:1,3,7)
  3. Bezlepek: Uzená s noky, Hovězí maso po burgundsku, dušená rýže, ovoce (A:9,12)

Svačinka: Chléb s máslem a plátkovým sýrem, zelenina  ovocný čaj   (A:1,7)

 

Čtvrtek                                                                                             

Polévka:     Čočková   (A:1,9)      

  1. Rybí karbenátek, bramborová kaše, hlávkové zelí s mrkví (A: 1,3,4,7 )
  2. Pohankové rizoto s krůtím masem a zeleninou, hlávkové zelí s mrkví (A:7,9)     
  3. Bezlepek: Čočková, Rybí karbenátek, bramborová kaše, hlávkové zelí s mrkví (A:3,7,9)

Svačinka: Jogurt, rohlík, nápoj   (A: 1, 7)

 

Pátek                                                            

Polévka:   Cuketová na kari   (A:1,9)

  1. Drůbeží maso na paprice, těstoviny (A:1,7,9)
  2. Šopský salát ( okurek, paprika, rajčata, balkánský sýr), pečivo (A:1,7)   
  3. Bezlepek: Cuketová na kari, Drůbeží maso na paprice, těstoviny (A:7,9)

Svačinka: Croissant, ovocný čaj  (A:1,3,7)

Změna jídelníčku vyhrazena

 

Každý  den  jsou  připraveny  nápoje  

Jídla pro vás připravil kolektiv kuchařek ŠJ                                                                                         Konvičná Jana, ved. ŠJ

 

Jídelníček   od  26.   do   30. září   2022

Jídla obsahují alergeny zapsané za názvem pokrmu v závorce

 

 

Pondělí                                                                                                         

Polévka:      Selská   (A:1,7,9) 

  1. Ryba pod peřinkou, bramborová kaše, kompot  (A:4,7)
  2. Pepitky se sušenými rajčaty, česnekem a sýrem tofu, kompot (A:6)
  3. Bezlepek: Selská, Ryba pod peřinkou, bramborová kaše, kompot (A:4,7,9 )

Svačinka: Rohlík s hermelínovou pomazánkou, zelenina, bylinkový čaj  (A:1, 7)

 

Úterý                        

Polévka:   Frankfurtská   (A: 1,9)

  1. Kuřecí nudličky, sýrovo-smetanová omáčka, těstoviny penne, ovoce (A: 1,7)
  2. Pohanka s medem a ořechy, ovoce (A: 8)   
  3. Bezlepek: Frankfurtská, Kuřecí maso, sýrovo-smetanová omáčka, těstoviny penne, ovoce (A: 7,9)

Svačinka: Perník s citronovou polevou, ovocný čaj    (A: 1,3)

 

 

Středa                                                STÁTNÍ SVÁTEK                                

Polévka:  

Svačinka:

 

Čtvrtek                                                                                             

Polévka:     Kukuřičná s kokosovým mlékem   (A:1,7,9)      

  1. Cikánská vepřová pečeně, bulgur, zeleninový salát (A:1,3,7)
  2. Cibulový koláč se zakysanou smetanou, zeleninový salát (A: 1,3,7)
  3. Bezlepek: Kukuřičná s kokosovým mlékem (A:7,9), Cikánská vepřová pečeně, dušená rýže, zel. salát (A:3,7,9)

Svačinka: Termix, rohlík, nápoj  (A: 1,7)

 

Pátek                                                            

Polévka:   Droždová s noky    (A: 1,3,9 ) 

  1. Čočka na kyselo (ze zelené čočky), sazená vejce, steril. okurek, chléb, tyčinka (A: 1,3,7)
  2. Zapečená brokolice s vejci, sýrem a bramborami, tyčinka (A: 3,7)
  3. Bezlepek: Droždová s noky, Čočka na kyselo (ze zelené čočky), sazená vejce, steril. okurek, chléb, tyčinka (A: 3,7,9 )

Svačinka: Chléb s paprikovo-tvarohovou pomazánkou, bílá káva (A: 1,7)

Změna jídelníčku vyhrazena

 

Každý  den  jsou  připraveny  nápoje  

Jídla pro vás připravil kolektiv kuchařek ŠJ                                                                                         Konvičná Jana, ved. ŠJ

 

Jídelníček   od  3. října  do 7. října   2022

Jídla obsahují alergeny zapsané za názvem pokrmu v závorce

 

 

Pondělí                                                                                                         

Polévka:   Dršťková z hlívy ústřičné  (A:1,9) 

  1. Přírodní kuřecí plátek, vařené brambory, dušená zelenina (hrášek, kukuřice), moučník (A: 1,3,7,8)
  2. Losos se salátem z červené čočky, červené řepy a rukoly, vícezrnné pečivo, moučník (A:1,3,4,7,8)
  3. Bezlepek: Dršťková z hlívy ústřičné, Přírodní kuřecí plátek, vařené brambory, dušená zelenina (hrášek, kukuřice), moučník (A: 3,7,8,9)

Svačinka: Pudink, loupák, čaj ovocný (A:1,7)

 

Úterý                        

Polévka:   Kapustová    (A: 1,9 ) 

  1. Lazaně s boloňskou omáčkou, mletým masem a sýrem, ovoce (A: 1,7,9)
  2. Farmářský salát (zelenina, kuřecí maso, brambory, dresink), ovoce (A:7)
  3. Bezlepek: Kapustová, Lazaně s boloňskou omáčkou, mletým masem a sýrem, ovoce (A:7,9)

Svačinka: Chléb s pohankovou pomazánkou, zelenina, nápoj (A:1,3,7,10)

 

Středa                                                                                   

Polévka:   Bramboračka     (A:1,9) 

  1. Buchtičky s krémem, ovoce (A: 1,3,7)
  2. Fazolové chilli se zeleninou, chléb, ovoce (A:1 )
  3. Bezlepek: Bramboračka, Buchtičky s krémem, ovoce  (A: 3,9 )

Svačinka: Chléb s máslem a vařeným vejcem, ovocný čaj (A:1,3,7)

 

Čtvrtek                                                                                             

Polévka:     Mrkvovo-medová  (A: 1,9)      

  1. Kuřecí závitek plněný sýrem a listovým špenátem, bramborová kaše, zelný salát (A:1,6,9)
  2. Vepřová játra na slanině, pohanka, zelný salát (A:1,9)     
  3. Bezlepek: Mrkvovo-medová polévka, Kuřecí závitek plněný sýrem a listovým špenátem, bramborová kaše, zelný salát (A:3,9)

Svačinka: Lipánek, rohlík, nápoj (A:1,7)

 

Pátek                                                            

Polévka:   Kmínová s vejci, zeleninou a krupicí    (A: 1,3,9)

  1. Znojemská hovězí pečeně, dušená rýže, červená řepa (A:1,9,10)
  2. Sójové maso na celeru, bulgur, červená řepa (A:1,6)  
  3. Bezlepek: Kmínová s vejci a zeleninou, Znojemská hov. pečeně, dušená rýže, červ. řepa (A:3,9,10)

Svačinka: Rohlík s tuňákovou pomazánkou, čaj s citronem (A:1,4,7)

 

Každý  den  jsou  připraveny  nápoje  

Jídla pro vás připravil kolektiv kuchařek ŠJ                                                                                         Konvičná Jana, ved. ŠJ

 

 

Seznam  alergenů: 

01 Obiloviny obsahující lepek: p=pšenice, ž=žito, j=ječmen

02 Korýši

03 Vejce

04 Ryby  

05 Podzemnice olejná (arašídy)

06 Sójové boby (sója)

07 Mléko

08 Skořápkové plody (mandle, lísk. ořechy, vlaš. ořechy, kešu, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makademie a výrobky z nich)

09 Celer

10 Hořčice a výrobky z nich

11 Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich

12 Oxid siřičitý a siřičitany (v koncentr. vyšších 10mg., ml./kg nebo l, vyjádřeno SO2

13 Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj

14 Měkkýši a výrobky z nich

 Stravné je možné uhradit následujícími způsoby:

- jednorázově, bezhotovostním příkazem  z účtu. Nejlépe vždy nejpozději 20. dne v měsíci. Platba musí být připsána na účet strávníka  k 25. dni v měsíci.

- Trvalým příkazem (v libovolné bance), vlastník účtu si zadá u svého peněžního ústavu trvalý příkaz k platbě požadované částky stravného ve školní jídelně k 20.dni předchozího měsíce na následující měsíc (např. platba musí být 20.srpna na září, 20.září na říjen apod. ). Vyúčtování bude prováděno (přeplatky) vždy v měsíci lednu a červenci. Bude-li platba provedena ve stanoveném termínu, není nutné, aby byl ve školní jídelně předkládán doklad o zaplacení osobně. 

Každá úhrada musí mít tyto náležitosti:

- Číslo účtu (jídelna)
- Variabilní symbol 
- Jméno strávníka – žáka, studenta apod. ve zprávě pro příjemce 

Pokud je platba prováděna v závěru kalendářního měsíce (např. 29. nebo 30. dne), je nutné, aby byl paní pokladní ve školní jídelně předložen doklad o zaplacení.

Prosíme strávníky, aby si druhé výběrové jídlo objednávali s dvoudenním předstihem (např. ve čtvrtek na pondělí, v pondělí na středu apod.)

Odhlášky obědů musí být provedeny včas. Je nutné odhlašovat se nejpozději den předem do 14:00 hod.

Výdej obědů strávníkům v jídelně bude realizován každý den vždy od 11:30 do 14:00 hod. Výdej do jídlonosičů probíhá od 11,oo do 11,30 hod.

Organizační a provozní řád ŠJ je umístěn na stránkách školy.

Vedoucí ŠJ: Jana Konvičná

Školní jídelna ZŠ, ul. 1. Máje 30, Rýmařov 795 01