Nové telefony na třídní učitele

Vážení rodiče a žáci,
vezměte prosím v patrnost, že došlo ke změně služebních telefonních čísel na třídní uřitele, tabulku naleznete zde: Nová telefonní čísla

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně

Zákaz mobilů ve škole i školní jídelně platí od 1. května 2024

Podrobnosti ve Školním řádu

Seznam přijatých prvňáčků

Okresní finále v minivolejbalu

Soutěž nazvaná Modrý volejbal nebo též Minivolejbal 3+3 je akce určena nadšeným začínajícím volejbalistům ze šestých a sedmých tříd. Naše škola se tohoto turnaje již několik let pravidelně účastní a dokonce jej i pořádá. Letos jsme ovšem vyrazili do Vrbna pod Pradědem, kde se v naší tzv. otevřené nebo též smíšené kategorii chystalo utkat sedm týmů okresu Bruntál.

Svou volejbalovou premiéru zde po intenzivním tréninku absolvovali Nikola Kratochvílová, Radek Sacký, Zdenek Adámek, Kuba Šalmík a Pepa Kavka. A nevedli si vůbec špatně. V základní skupině je porazil pouze pozdější a (nutno říct že zasloužený) vítěz turnaje ZŠ Bruntál.

Z druhého místa ve skupině přešli do souboje o postup do finále. Zde jim cestu zkřížilo domácí Vrbno a zápas skončil nerozhodně 1:1 na sety. Protože se nehrál rozhodující třetí set bylo nutno spočítat uhrané body a rýmařovští měli o jeden jediný bod méně...

Útěchou mohlo být uznání ostatních trenérů za přeci jen podstatně volejbalovější projev. Morálka týmu však byla stále vysoká a v dramatickém utkání se ZŠ Žižkova Krnov dokázali naši nadějní volejbalisté porazit tohoto tradičně velmi silného soupeře 2:0.

Celkové třetí místo je v našem případě výborný výsledek, času na přípravu nebylo mnoho a řada hráčů se účastní dalších soutěží. Turnaj navíc splnil svou hlavní roli v tom, že naši volejbalisté získali povědomí o kráse tohoto sportu a ohromnou motivaci do dalších tréninků a turnajů a doufejme, že své nadšení přenesou i na své spolužáky.

Zásluhou p.uč. Sloukovi a s přispěním vedení školy se mohou volejbaloví nadšenci těšit na výuku volejbalu se sadou nádherných nových poloprofi a profi míčů od české firmy Gala.

Děkujeme, K.Toman